آیا به دنبال روشی مطمئن و موثر برای بهبود ظاهر و زیبایی خود هستید؟ با ما در مرکز زیبایی بوکان فت، راهی به سوی زیبایی و آرامش پیدا کنید.

تیم مجرب و حرفه‌ای ما با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌ها و متدهای پیشرفته زیبایی، به شما کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در جلوی دیگران بایستید.

در مرکز زیبایی بوکان فت، انواع خدمات زیبایی ارائه می‌شود:

 1. پوست: با معتبرترین محصولات و تجهیزات پوستی، بهبود و ترمیم پوست صورت و بدن را تجربه کنید.
 2. مو: با انجام کوتاهی، رنگ و مش، تغییری شگفت‌انگیز در ظاهر خود ایجاد کنید.
 3. زیبایی چشم و ابرو: طراحی ابروی منحصر به فرد و جلوه‌ی دل‌نشین چشم‌های شما را به ما بسپارید.
 4. زیبایی ناخن: با مجموعه‌ای از ناخن‌های مدرن و خلاقانه، دستان خود را به تزئینی خاص بسپارید.
 5. لیزر درمانی: به روش‌های مدرن لیزر، مشکلات پوستی خود را بهبود بخشید.

در مرکز زیبایی شادمهر بوکان فت، از بهترین محصولات و تجهیزات ارائه‌شده در بازار استفاده می‌شود و تمامی خدمات به ضمانت کیفیت انجام می‌گیرد.

بوکال فت (Buccal Fat) یک لایه چربی نرم و کمپرسیبل در داخل گونه هاست که در برخی افراد به‌طور طبیعی بیشتر است. این لایه چربی به صورت احتمالی به دلیل ژنتیک و عوامل دیگر مانند تغذیه و وزن بدن متفاوت در افرادی به وجود می‌آید.

یکی از کاربردهای بوکال فت در زیبایی‌سازی صورت، کاهش حجم آن به منظور بهبود فرم صورت است. با حذف مقداری از بوکال فت، این لایه چربی در داخل گونه ها کوچکتر می‌شود و در نتیجه فضای بیشتری برای استفاده در بخش های دیگر صورت ایجاد می‌شود.

برای این روش، پس از بررسی و مشاوره با پزشک متخصص زیبایی، معمولاً با استفاده از برش کوچک در داخل دهان، لایه بوکال فت کاهش داده می‌شود. این روش غالباً به صورت جراحی زیبایی انجام می‌شود و نیازمند دقت و تجربه زیادی از سوی پزشک است. همچنین، این روش ممکن است با عوارضی همچون درد، برخی مشکلات جراحی، عفونت و تورم در منطقه مورد عمل همراه باشد، بنابراین قبل از تصمیم گیری درباره این روش، نیاز به مشاوره با پزشک دارید.

بوکال فت چیست؟

بوکال فت

بوکال فت

بوکال فت (Buccal Fat) یک لایه چربی نرم و کمپرسیبل در داخل گونه هاست که در برخی افراد به‌طور طبیعی بیشتر است.

این لایه چربی به صورت احتمالی به دلیل ژنتیک و عوامل دیگر مانند تغذیه و وزن بدن متفاوت در افرادی به وجود می‌آید.

بوکال فت برای برخی از افراد باعث می‌شود صورت آن‌ها پر و گوشتی‌تر به نظر برسد. در برخی موارد، افراد ممکن است بخواهند حجم بوکال فت را کاهش دهند تا به شکل و فرمی مطلوبتری برسند.

از آنجا که بوکال فت در داخل گونه ها قرار دارد، کاهش حجم آن باعث بهبود شکل و فرم صورت می‌شود.

برای انجام این کار، پس از بررسی و مشاوره با پزشک متخصص زیبایی، معمولاً با استفاده از برش کوچک در داخل دهان، لایه بوکال فت کاهش داده می‌شود.

این روش غالباً به صورت جراحی زیبایی انجام می‌شود و نیازمند دقت و تجربه زیادی از سوی پزشک است.

بوکال فت چگونه انجام می شود؟

کاهش حجم بوکال فت با استفاده از روش جراحی زیبایی انجام می شود. در این روش، ابتدا پزشک متخصص زیبایی برای بررسی مناسب بودن شخص برای این روش، تاریخچه پزشکی و سلامتی شخص را بررسی می کند و سپس با شخص مشاوره لازم را در خصوص انتظارات، روش انجام، پیشنهادات پس از عمل و محدودیت های مربوط به آن صورت می گیرد.

در روش کاهش حجم بوکال فت، پس از محلی کردن منطقه تحت عمل، پزشک با استفاده از یک برش کوچک در دهان، به داخل گونه ورود پیدا می کند و سپس با استفاده از ابزاری مانند متاکس یا ابزار لیپوساکشن، لایه بوکال فت را کاهش می دهد. پس از اتمام عمل، پزشک برای جلوگیری از خونریزی و عفونت، محل عمل را به طور دقیق دوخت می کند.

پس از عمل، برای کاهش درد و تورم، ممکن است پزشک به شخص تجویزاتی مانند دردآورهای ضد التهاب، یخ زدایی و ضماد خنثی بدهد. همچنین، شخص باید مدتی از مصرف غذا و نوشیدنی های محدود شده و به تعداد دفعات زیاد دهان خود را شستشو دهد. همچنین، باید به شکل منظم پس از عملات با پزشک ملاقات کند تا از پیشرفت و بهبودی خود اطمینان حاصل کند.

این عمل به چه کسانی توصیه میشود؟

عمل کاهش حجم بوکال فت به شخصی توصیه می شود که احساس می کند اندازه بوکال فت (گونه ها) او زیاد است و شکل صورت او را ضخیم تر نشان می دهد. این عمل به خصوص به افرادی توصیه می شود که با بوکال فت چاله هایی در صورتشان شکل می گیرد و شکل صورت آنها را به ناهمواری در می آورد.

همچنین، این عمل به افرادی توصیه می شود که به دنبال بهبود شکل صورت و برجستگی چهره هستند. با این حال، ممکن است این عمل برای همه مناسب نباشد و باید از طریق مشاوره با پزشک متخصص زیبایی، مناسب بودن و ریسک های مرتبط با عمل را بررسی کنید. همچنین، عمل کاهش حجم بوکال فت به طور کلی به افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود.

مدت زمان بوکال فت چقدر است؟

مدت زمان عمل بوکال فت بستگی به روش انجام عمل، حجم بوکال فت مورد نظر برای کاهش و تعداد سم زدهایی که به کار رفته است دارد. عمل بوکال فت معمولاً حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و اغلب بدون نیاز به بستری شدن بیمار انجام می‌شود.

بعد از عمل، باید به مدت چند روز استراحت کرده و از فعالیت‌های شدید خودداری کنید. همچنین ممکن است برای چند روز بعد از عمل درد، ورم و شکمی طولانی باقی بماند. اما این علائم معمولاً بعد از چند روز بهبود می یابند و بیمار می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد.

مراقبت های قبل از جراحی بوکال فت چیست؟

مراقبت های بوکان فت

مراقبت های بوکان فت

مراقبت های قبل از جراحی بوکال فت مهم هستند تا بدن شما آماده جراحی باشد و همچنین به کاهش عوارض جانبی پس از عمل کمک کنند. در ادامه چندین مراقبت قبل از جراحی بوکال فت را بررسی خواهیم کرد:

 1. ملاقات با پزشک: در ابتدا بهتر است با پزشک خود ملاقات کنید و از او بپرسید که چه چیزهایی باید در نظر گرفته شود. همچنین پزشک ممکن است برای شما تست هایی از قبیل آزمایش خون، اکسیژن سنجی و یا سایر تست ها را تجویز کند.
 2. ایمنی غذایی: قبل از جراحی، باید به ایمنی غذایی خود توجه کنید و سعی کنید غذاهایی که می خورید سالم و خوشمزه باشد. همچنین بهتر است از مصرف غذاهای سنگین و چرب، الکل، نوشابه و سایر مواد مخدر خودداری کنید.
 3. ترک سیگار: سیگار قبل از جراحی باعث عوارض جانبی مختلفی می شود و می تواند به طور خاص بر روی فرآیند بهبودی شما تأثیر بگذارد. بهتر است که حداقل یک ماه قبل از عمل با سیگار خداحافظی کنید.
 4. مصرف داروها: قبل از جراحی، به پزشک خود اطلاع دهید که از چه داروهایی استفاده می کنید. پیش از جراحی بهتر است از مصرف هر گونه دارویی برای حداقل یک هفته قبل از عمل خودداری کنید، مگر اینکه پزشک شما دستور دیگری داده باشد.
 5. آمادگی خانه: برای کاهش استرس پس از عمل، بهتر است خانه خود را قبل از ع

مراقبت های بعد از جراحی بوکال فت چیست؟

مراقبت های بعد از جراحی بوکال فت مهم است تا بهبودی شما سریعتر و بدون مشکلات اضافی صورت پذیرد. در ادامه چندین مراقبت بعد از جراحی بوکال فت را بررسی خواهیم کرد:

 1. استراحت: پس از عمل بوکال فت، به بدن شما نیاز دارید تا استراحت کافی داشته باشد. این به شما کمک می کند که بهبودی سریع تری داشته باشید و عوارض جانبی کمتری داشته باشید. به همین دلیل به شما توصیه می شود تا حداقل چند روز بعد از جراحی، خود را از فعالیت های سنگین، ورزش، حمام گرم و سیگار دور نگه دارید.
 2. استفاده از یخ: به دلیل ورم پس از جراحی بوکال فت، به شما توصیه می شود که برای کاهش ورم و درد، از یخ استفاده کنید. یخ را روی ناحیه دردناک قرار دهید و هر 20 دقیقه آن را بردارید. این کار را تا 48 ساعت بعد از جراحی ادامه دهید.
 3. غذای نرم: به دلیل اینکه ناحیه پوشش دهنده بوکال فت حساس است، به شما توصیه می شود تا برای چند روز اول پس از عمل، از غذاهای نرم و خنک استفاده کنید. همچنین بهتر است از غذاهای شور، تند و خیس خوری خودداری کنید.
 4. مصرف داروها: پزشک شما ممکن است داروهای مسکن و ضد التهاب به شما تجویز کند تا به درد و ورم کمک کند. باید دقیقاً به تعلیمات پزشک خود عمل کنید و از مصرف هر گونه دارویی بدون مشاوره با پزشک خودداری کنید.

ماندگاری بوکال فت چقدر است؟

ماندگاری بوکال فت به طور کلی به فرد و شرایط زندگی وی بستگی دارد، اما معمولاً این عمل حدود 2 تا 5 سال ماندگاری دارد. البته در صورتی که شما به مراقبت های پس از عمل دقیق و صحیح رعایت کنید، ماندگاری بوکال فت بیشتر نیز می‌تواند باشد. همچنین نوع جراحی، تکنیک های استفاده شده و تجربه پزشک نیز می توانند بر ماندگاری بوکال فت تأثیر بگذارند. بنابراین، برای اطلاعات دقیق تر، بهتر است با پزشک خود درباره ماندگاری بوکال فت مشورت کنید.

علل ایجاد چربی لپ

چربی لپ (لیپوم) یک توده نرم و گرد است که در بدن در محل‌های مختلفی مانند ناحیه لب، شانه، گردن، دستگاه گوارش و غیره به وجود می‌آید. علل دقیق ایجاد چربی لپ هنوز مشخص نیستند، اما برخی از عوامل موجود که می‌توانند نقشی در ایجاد آن ایفا کنند عبارتند از:

 1. ژنتیک: برخی افراد بیشتر از دیگران در معرض ایجاد چربی لپ هستند و علت آن ممکن است به عوامل ژنتیکی برمی‌گردد.
 2. عوامل محیطی: از جمله عوامل محیطی که می‌تواند به ایجاد چربی لپ کمک کند می‌توان به تغذیه نامناسب، فشار خون بالا، اضطراب، افزایش وزن، نوع کار و شغل، مصرف الکل، سیگار و غیره اشاره کرد.
 3. بیماری های خاص: برخی از بیماری ها مانند سندرم گاردنر، بیماری هشتچوب، بیماری مورلیک، بیماری مادرید و بیماری مارفان ممکن است باعث ایجاد چربی لپ شوند.
 4. تحریک مزاحم: تحریک مزاحم ممکن است باعث ایجاد چربی لپ شود. به عنوان مثال، در برخی از موارد ضربه‌ها به ناحیه مورد نظر باعث ایجاد چربی لپ می‌شوند.

اگر شما یا عزیزانتان چربی لپ دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا درباره روش‌های درمانی مختلف، از جمله خود چربی لپ، مشورت بگیرید.

منبع: AMERICAN SOCIETY OF PLASTIC SURGEONS

تماس بگیرید 02191692586