مادلینگ صورت

best dental cosmetic clinic BOTOX Injection udaipur Rajasthan india 610x423 768x460 1

مادلینگ صورت چیست؟

مادلینگ صورت به معنی زاویه دار کردن نقاطی از صورت گفته می شود که باعث برجستگی این نقاط در صورت فرد خواهد شد.

مادلینگ صورت با استفاده از چه روش هایی انجام می گیرد

در مورد روشهای مختلف برای انجام مادلینگ صورت باید گفت که تشخیص این موضوع بر عهده پزشک متخصص (فاطمه کمالی) در کلینیک زیبایی شادمهر می باشد.

اما روش های متداولی که در کلینیک زیبایی شادمهر برای انجام مادلینگ صورت در نظر گرفته شده است که عبارتند از  روش های زیر :

 • تزریق بوتاکس
 • تزریق چربی
 • تزریق ژل
 • پروتز
 • لیفت با نخ

مادلینگ چانه چگونه انجام می شود

یکی از اهداف مهم استفاده از روش مادلینگ برای زاویه دار کردن چانه و فک می باشد، که انجام این روش  در کلینیک زیبایی شادمهر با استفاده از تزریق کردن ژل و چربی به ناحیه مورد نظر انجام می شود، و نتیجه حاصل از مدلینگ چانه ها و فک داشتن صورتی V شکل است.

کاندیدای مناسب برای انجام مادلینگ صورت

برای انجام مادلینگ صورت هر کسی و در هر رنج سنی که به دنبال داشتن صورتی زیبا و زاویه دار اصل می توانند از این روش استفاده کند.

البته به شرطی که برای انجام روش مادلینگ صورت حتما به یک کلینیک معتبر(کلینیک زیبایی شادمهر) و شناخته شده مراجعه نمایند و این کار را تحت نظریه (دکتر فاطمه کمالی) متخصص انجام دهد و همچنین توصیه های لازم پزشکی را قبل و بعد از انجام مادلینگ صورت رعایت کند.

چرا تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل در کلینیک زیبایی شادمهر کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

ژل گونه چیست؟

با افرایش سن حجم گونه‌ها از بین رفته و پوست صورت افتاده می‌شود.  ژل گونه یک روش تزریقی است، که حجم ناحیه اطراف استخوان گونه را افزایش می‌دهد. در این حالت استخوان گونه واضح‌تر دیده می‌شود. با تزریق فیلر در زیر پوست و افزایش حجم، چین و چروک و خطوط ریز صورت برطرف می‌شوند.

ژل گونه در انواع مختلفی بوده و توسط برندهای مختلفی تولید شده است. در جلسه مشاوره با متخصص (دکتر فاطمه کمالی )پوست، مو و زیبایی  در

کلینیک زیبایی شادمهر باید در مورد انتظارات خود صحبت کنید. اگر به دنبال ژل گونه و صورت با ماندگاری بالا هستید، پزشک برای انتخاب فیلر شما را راهنمایی می‌کند. عمق چین و چروک‌ها و میزان افتادگی صورت نیز در تعیین نوع فیلر اهمیت دارد.

زاویه سازی صورت چیست؟

زاویه سازی فک در کلینیک زیبایی شادمهر . اصطلاح کانتورینگنیز از مفهوم سایه روشن در نقاشی و تصویرنگاری وام گرفته شده است. بنابراین ارتوگناتیک یا زاویه سازی فک و صورت عبارت است از مجموعه اقداماتی که به منظور بهبود ناهنجاری های موجود در صورت و فک انجام گرفته و زیبایی و تناسب را به حالات چهره افراد بازمی گرداند.

کاندیدای مناسب زاویه سازی صورت

دقت داشته باشید که مدلینگ چهره برای همه افراد مناسب نبوده و بنابراین برای اینکه بتوانید از مزایای زاویه سازی فک بهره مند گردید، باید از قبل ویژگی های بخصوصی را در صورت خود داشته باشید. اگر هر یک از موارد زیر در شما صدق می کند، در آن صورت شما کاندید مناسبی برای تکنیک های زاویه سازی صورت خواهید بود:

 • اگر فک مربعی شکل یا پهن دارید
 • اگر چانه دایره ای شکل دارید
 • اگر خط فک شما بدون زاویه است
 • اگر گونه های چاقی دارید
 • اگر خانم هستید ولی فک و چانه تان زاویه مردانه دارد
 • اگر گونه هایی لاغر دارید

یک راه ساده  کلینیک زیبایی شادمهر به شما یاد میدهد برای اینکه بفهمید که آیا کاندید مناسبی برای زاویه سازی فک هستید یا خیر این است که با قرار دادن دو انگشت شست خود بر روی گونه ها، پوست صورتتان را به دو طرف بکشید. اگر این حالت موجب بهبود کانتور و زیباتر شدن حالت چهره تان می شود، بنابراین تزریق ژل و دیگر روش های زاویه سازی نیز بر روی صورت شما اثربخش خواهند بود.

انواع روش های زاویه سازی صورت در کلینیک زیبایی شادمهر

همانطور که گفتیم، روش های متعددی برای زاویه سازی فک و صورت و کانتورینگ چهره ابداع شده است. اینکه کدام روش برای شما مناسب تر خواهد بود بستگی به نظر پزشک(دکتر فاطمه کمالی)  در کلینیک زیبایی شادمهرخواهد داشت. پزشک متخصص با در نظر گرفتن حالت صورت و گردن و دیگر ویژگی های ظاهری شما تصمیم به انتخاب یک روش درمانی گرفته و با مطرح کردن ریسک ها و نتایج مورد انتظار، رضایت آگاهانه شما از انجام این مداخلات زیبایی را جویا خواهد شد.

روش های زاویه سازی و مدلینگ صورت در کلینیک زیبایی شادمهر می توان در یکی از دسته های زیر جای داد:

 • زاویه سازی با تزریق چربی
 • زاویه سازی با تزریق فیلرها و ژل ها
 • زاویه سازی از طریق لیفت صورت به روش جراحی یا لیفت با نخ
 • زاویه سازی با جایگذاری پروتز به روش جراحی

زاویه سازی صورت با تزریق ژل یا فیلر

تزریق ژل قابل جذب نیز به عنوان یکی از روش های موقت و غیرتهاجمی برای زاویه سازی و کانتور صورت در نظر گرفته می شود. فیلرهای پوست عمدتاً از ترکیبات طبیعی برپایه هیالورونیک اسید و کلسیم تشکیل شده  و به منظور حجم دهی و زاویه سازی در قسمت تحتانی فک و صورت، پر کردن فرورفتگی های شقیقه و ناحیه کوچکی از گردن به کار برده می شوند. همچنین کلاژن به کار رفته در این ژل ها موجب تقویت آب رسانی به پوست می گردد.

تزریق ژل یا فیلر از طریق بی حسی موضعی انجام می گیرد. پس از بی حس کردن ناحیه تزریق، فیلر به وسیله سوزن های مخصوص وارد قسمت مورد نظر در زیر پوست گردیده و برجستگی ها و فرم دلخواه چهره را بازسازی می کند. تمام این کارها در عرض ۳۰ دقیقه  در کلینیک زیبایی شادمهر انجام گرفته و دوره نقاهت آن نیز حداکثر یک هفته خواهد بود. تزریق سرپایی ژل نسبت به برخی اعمال جراحی پردردسر مقرون به صرفه تر بوده و ظرف مدت کوتاه تری شما را به نتایج دلخواهتان می رساند.

برخی از عوارض تزریق ژل هیالورونیک اسید عبارتند از:

 • عدم تقارن
 • عفونت
 • کبودی و ورم
 • حساسیت به مواد به کار رفته در ژل
 • آسیب به عروق خونی (نادر)

زاویه سازی صورت با بوتاکس

این روش تا حد زیادی بدون درد بوده و  با بهترین برندها در کلینیک زیبایی شادمهر تزریق میشود وحتی در بسیاری از اوقات نیازی به استفاده از ترکیبات بی حس کننده موضعی نیز ندارد. تزریق سم بوتولینوم در عرض چند دقیقه و از طریق نقاط ظریفی در امتداد عضله ماستر صورت گرفته و به سادگی موجب زاویه سازی فک و چانه و فرم دهی به قسمت تحتانی صورت می گردد. تزریق بوتاکس برای افرادی که بالک عضلانی قابل توجهی در ناحیه زاویه فک و عضله ماستر دارند انتخابی مناسب به شمار می رود.

معمولاً ۳ تا ۵ روز تا نمایان شدن اثرات مطلوب تزریق بوتاکس زمان لازم است. البته گاهی برای مشاهده کامل نتایج بوتاکس ممکن است نیاز باشد چند هفته (به طور تقریبی ۶ هفته) به آن زمان بدهید. اثرات این تکنیک زاویه سازی صورت عمدتاً بین ۶ تا ۱۸ ماه باقی خواهد ماند.تزریق بوتاکس عارضه چندانی را به دنبال نداشته و دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه و ناچیز است. در حقیقت شما چند ساعت بعد از تزریق سم بوتولینوم می توانید فعالیت های معمول و ورزش خود را از سر بگیرید و بنابراین هیچ گونه نگرانی از بابت درد، تورم و کبودی نیز وجود نخواهد داشت.

زاویه سازی صورت با نخ

زاویه سازی صورت با نخ جدیداً محبوبیت زیادی را در میان مراجعان به کلینیک زیبایی شادمهر کسب نموده است. نخ های جذبی به عنوان یک روش جدید برای زاویه سازی صورت به کار رفته و عمدتاً غیرتهاجمی در نظر گرفته می شوند. در این روش، این نخ ها (معمولاً نخ سیلوئت) از طریق سوزن های نازک و مخصوص در زیر پوست جاسازی شده و علاوه بر لیفتینگ و بالا کشیدن پوست، با القای ساخت کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید، طراوت و جوانی را برای چهره شما به ارمغان می آورند. انجام این روش تنها به 30 دقیقه زمان نیاز دارد. اکثر اوقات اثرات مثبت زاویه سازی با نخ تا ۲ سال ماندگاری خواهند داشت؛ این در حالی است که نخ ها در عرض ۶ تا ۸ ماه جذب می گردند.

جمع بندی کلینیک زیبایی شادمهر

داشتن ظاهری زیبا و جذاب خواسته قلبی همه انسان هاست. با این حال گاهی اوقات به دنبال برخی حوادث و تصادف ها یا به صورت مادرزادی و یا در طی فرآیند پیری این زیبایی رنگ باخته و ناراحتی های روحی قابل توجهی را برای افراد به بار می آورد. روش های زاویه سازی صورت و مدلینگ چهره به منظور رفع این مشکلات پدیده آمده و در دو دسته روش های غیرجراحی (موقتی) مانند تزریق ژل، بوتاکس و لیفت صورت با نخ و روش های جراحی (دائمی) جای می گیرند.

انتخاب شیوه مناسب برای کانتورینگ صورت یک تصمیم دوجانبه از سوی پزشک و مراجع بوده و مطابق با ترجیحات هر فرد و دانش آناتومیک جراح اتخاذ می گردد. بنابراین با مراجعه به  کلینیک زیبایی شادمهر قادر خواهید بود از نتایج چشمگیر این اقدامات زیبایی در ایجاد صورتی متقارن و دارای هارمونی بهره مند گردید.

ثبت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان همین امروز با ما تماس بگیرید .

برای دیدن نمونه کاره وارد اینستا شوید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *